CRM2512AJW-201ELF
CRM2512AJW-201ELF
Part NumberCRM2512AJW-201ELF
Detailed Description
CRM2512AJW-201ELF - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerBourns Inc.
SeriesCRM-A
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance200 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)