CRM2512AFX-10R0ELF
CRM2512AFX-10R0ELF
Part NumberCRM2512AFX-10R0ELF
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2512 (6432 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CRM2512AFX-10R0ELF - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerBourns Inc.
SeriesCRM-A
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance10 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)