CRF2512-JZ-R010ELF
CRF2512-JZ-R010ELF
Part NumberCRF2512-JZ-R010ELF
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2512 (6432 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CRF2512-JZ-R010ELF - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerBourns Inc.
SeriesCRF
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Resistance10 mOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Element
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 170°C
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
Base Part NumberCRF2512
CRF2512-JZ-R010ELF - Related Products
More >>
CRF2512-JZ-R010ELF Bourns Inc., 10 mOhms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element, CRF View