CRA04S083100RFTD
CRA04S083100RFTD
Part NumberCRA04S083100RFTD
Datasheet
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Detailed Description
CRA04S083100RFTD - Product Attributes
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)