CRA04S083100KJTD
CRA04S083100KJTD
Part NumberCRA04S083100KJTD
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CRA04S083100KJTD - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerVishay Dale
SeriesCRA04
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusLast Time Buy
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Resistor Matching Ratio-
Resistor-Ratio-Drift-
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)