CRA04S083100KFTD
CRA04S083100KFTD
Part NumberCRA04S083100KFTD
Datasheet
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Detailed Description
CRA04S083100KFTD - Product Attributes
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
CRA04S083100KFTD - Related Products
More >>
CRA04S083100KFTD Vishay Dale, 100k Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals, CRA04 View