CR2512AJW-103EAS
CR2512AJW-103EAS
Part NumberCR2512AJW-103EAS
Detailed Description
CR2512AJW-103EAS - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerBourns Inc.
SeriesCR2512A-AS
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Resistance10 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
CR2512AJW-103EAS - Related Products
More >>
CR2512AJW-103EAS Bourns Inc., 10 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film, CR2512A-AS View