CR0201-JW-103GLF
CR0201-JW-103GLF
Part NumberCR0201-JW-103GLF
Detailed Description
CR0201-JW-103GLF - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerBourns Inc.
SeriesCR0201
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance10 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.010" (0.26mm)