CR0201-JW-103GLF
CR0201-JW-103GLF
Part NumberCR0201-JW-103GLF
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0201 (0603 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CR0201-JW-103GLF - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerBourns Inc.
SeriesCR0201
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Resistance10 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.010" (0.26mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
Base Part NumberCR0201
CR0201-JW-103GLF - Related Products
More >>
CR0201-JW-103GLF Bourns Inc., 10 kOhms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film, CR0201 View