CP00103R000JB14
CP00103R000JB14
Part NumberCP00103R000JB14
Detailed Description
CP00103R000JB14 - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance3 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension1.875" L x 0.375" W (47.62mm x 9.52mm)