CM6560R-184
CM6560R-184
Part NumberCM6560R-184
Detailed Description
CM6560R-184 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package100
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesCM6560R
Number of Lines2
Inductance @ Frequency180µH @ 10kHz
Current Rating (Max)7A
DC Resistance (DCR) (Max)7mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.630" L x 0.630" W (16.00mm x 16.00mm)
Height (Max)0.320" (8.13mm)