CM6560R-104
CM6560R-104
Part NumberCM6560R-104
Detailed Description
CM6560R-104 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package100
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesCM6560R
Number of Lines2
Inductance @ Frequency100µH @ 10kHz
Current Rating (Max)8.5A
DC Resistance (DCR) (Max)5mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.630" L x 0.630" W (16.00mm x 16.00mm)
Height (Max)0.320" (8.13mm)
CM6560R-104 - Related Products
More >>
CM6560R-104 API Delevan Inc., 100µH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 8.5A DCR 5mOhm, CM6560R View