CM6460R-334
CM6460R-334
Part NumberCM6460R-334
Detailed Description
CM6460R-334 - Product Attributes
Number of Lines2
Inductance @ Frequency330µH @ 10kHz
Current Rating (Max)4A
DC Resistance (DCR) (Max)17mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.530" L x 0.530" W (13.46mm x 13.46mm)
Height (Max)0.300" (7.62mm)