CM6460R-104
CM6460R-104
Part NumberCM6460R-104
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CM6460R-104 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package100
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesCM6460R
PackagingBulk
Part StatusActive
Filter Type-
Number of Lines2
Inductance @ Frequency100µH @ 10kHz
Current Rating (Max)7A
DC Resistance (DCR) (Max)6mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.530" L x 0.530" W (13.46mm x 13.46mm)
Height (Max)0.300" (7.62mm)