CDRH8D28NP-3R3NC
CDRH8D28NP-3R3NC
Part NumberCDRH8D28NP-3R3NC
Detailed Description
CDRH8D28NP-3R3NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH8D28
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)6A
Current - Saturation4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)18.2mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)