CDRH6D12NP-2R2NC
CDRH6D12NP-2R2NC
Part NumberCDRH6D12NP-2R2NC
Detailed Description
CDRH6D12NP-2R2NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH6D12
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)2.3A
Current - Saturation2.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)50mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)