CDRH6D38NP-3R3NC
CDRH6D38NP-3R3NC
Part Number CDRH6D38NP-3R3NC
Description FIXED IND 3.3UH 3.5A 20 MOHM SMD
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 3.3µH Shielded Inductor 3.5A 20mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH6D38NP-3R3NC - Product Attributes
Datasheet CDRH6D38 DataSheet
Standard Package 1000
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH6D38
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.5A
Current - Saturation -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)