CDRH8D43NP-2R0NC
CDRH8D43NP-2R0NC
Part Number CDRH8D43NP-2R0NC
Description FIXED IND 2UH 5.5A 14 MOHM SMD
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 2µH Shielded Inductor 5.5A 14mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH8D43NP-2R0NC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH8D43
Standard Package 1
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH8D43
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core Ferrite
Inductance 2µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5.5A
Current - Saturation 7A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 14mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)