CDRH2D14NP-2R2NC
CDRH2D14NP-2R2NC
Part NumberCDRH2D14NP-2R2NC
Detailed Description
CDRH2D14NP-2R2NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH2D14
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)1.6A
Current - Saturation1.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)94mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)