CDRH5D16NP-220MC
CDRH5D16NP-220MC
Part NumberCDRH5D16NP-220MC
Detailed Description
CDRH5D16NP-220MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH5D16
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)800mA
Current - Saturation950mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)320mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.220" L x 0.220" W (5.60mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)