CDRH104RNP-3R8NC
CDRH104RNP-3R8NC
Part NumberCDRH104RNP-3R8NC
Detailed Description
CDRH104RNP-3R8NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH104R
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance3.8µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)5.5A
Current - Saturation6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)13mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)