CDRH4D22HPNP-4R7NC
CDRH4D22HPNP-4R7NC
Part NumberCDRH4D22HPNP-4R7NC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH4D22HPNP-4R7NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH4D22/HP
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)1.8A
Current - Saturation2.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)82.6mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)