CDRH4D22HPNP-100MC
CDRH4D22HPNP-100MC
Part NumberCDRH4D22HPNP-100MC
Detailed Description
CDRH4D22HPNP-100MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH4D22/HP
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.3A
Current - Saturation1.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)143.8mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)