CDRH3D28NP-330NC
CDRH3D28NP-330NC
Part Number CDRH3D28NP-330NC
Description FIXED IND 33UH 630MA 481 MOHM
Package / Case Nonstandard
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 33µH Shielded Inductor 630mA 481mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH3D28NP-330NC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH3D28
Standard Package 500
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH3D28
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 33µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 630mA
Current - Saturation 580mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 481mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)