CDRH3D23NP-2R2PC
CDRH3D23NP-2R2PC
Part NumberCDRH3D23NP-2R2PC
Detailed Description
CDRH3D23NP-2R2PC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH3D23
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)1.8A
Current - Saturation1.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)38.3mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)