CDRH4D28NP-2R7NC
CDRH4D28NP-2R7NC
Part Number CDRH4D28NP-2R7NC
Description FIXED IND 2.7UH 1.6A 43.3 MOHM
Package / Case Nonstandard
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 2.7µH Shielded Inductor 1.6A 43.3mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH4D28NP-2R7NC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH4D28
Standard Package 2000
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH4D28
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 2.7µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.6A
Current - Saturation -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 43.3mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)