CDRH127/LDNP-331MC
CDRH127/LDNP-331MC
Part NumberCDRH127/LDNP-331MC
Detailed Description
CDRH127/LDNP-331MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH127/LD
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.2A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)471mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)