CDRH103RNP-2R2NC-B
CDRH103RNP-2R2NC-B
Part NumberCDRH103RNP-2R2NC-B
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH103RNP-2R2NC-B - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH103R
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)5.1A
Current - Saturation6.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)16.9mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)