CD75NP-330KC
CD75NP-330KC
Part NumberCD75NP-330KC
Detailed Description
CD75NP-330KC - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)1.2A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)130mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test2.52MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
CD75NP-330KC - Related Products
More >>
CD75NP-330KC Sumida America Components Inc., 33µH Unshielded Inductor 1.2A 130mOhm Max Nonstandard, CD75 View