CD43NP-470KC
CD43NP-470KC
Part NumberCD43NP-470KC
Detailed Description
CD43NP-470KC - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)440mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)844mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test2.52MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
CD43NP-470KC - Related Products
More >>
CD43NP-470KC Sumida America Components Inc., 47µH Unshielded Inductor 440mA 844mOhm Max Nonstandard, CD43 View
CD43NP-100MC Sumida America Components Inc., 10µH Unshielded Inductor 1.04A 182mOhm Max Nonstandard, CD43 View
CD43NP-680KC Sumida America Components Inc., 68µH Unshielded Inductor 370mA 1.117Ohm Max Nonstandard, CD43 View