B78148E1683J000
B78148E1683J000
Part NumberB78148E1683J000
Detailed Description
B78148E1683J000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC+
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)780mA
Current - Saturation720mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)900mOhm Max
Q @ Freq45 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant6.5MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)