B78108E1223K000
B78108E1223K000
Part NumberB78108E1223K000
Detailed Description
B78108E1223K000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC+
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)1.3A
Current - Saturation1.25A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350mOhm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)