ACASA470224702P100
ACASA470224702P100
Part NumberACASA470224702P100
Detailed Description
ACASA470224702P100 - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerVishay Beyschlag
SeriesACA - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.5%
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)