ACASA100221002P100
ACASA100221002P100
Part NumberACASA100221002P100
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ACASA100221002P100 - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerVishay Beyschlag
SeriesACA - Professional
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.5%
Number of Resistors4
Resistor Matching Ratio-
Resistor-Ratio-Drift-
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)