ACASA100222002P100
ACASA100222002P100
Part NumberACASA100222002P100
Detailed Description
ACASA100222002P100 - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerVishay Beyschlag
SeriesACA - Professional
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k, 20k
Tolerance±0.5%
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ACASA100222002P100 - Related Products
More >>
ACASA100222002P100 Vishay Beyschlag, 10k, 20k Ohm ±0.5% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±50ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals, ACA - Professional View