252012CDMCDDS-R47MC
252012CDMCDDS-R47MC
Part Number252012CDMCDDS-R47MC
Detailed Description
252012CDMCDDS-R47MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
Series252012CDMCD/DS
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreMetal Composite
Inductance470nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)6.1A
Current - Saturation6.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)21mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Supplier Device Package1008
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)