2518061017Y0
2518061017Y0
Part Number2518061017Y0
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case1806 (4516 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
2518061017Y0 - Product Attributes
Categories Filters / Ferrite Beads and Chips
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerFair-Rite Products Corp.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Filter Type-
Number of Lines1
Current Rating (Max)400mA
DC Resistance (DCR) (Max)300mOhm
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.071" (1.80mm)
Size / Dimension0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
2518061017Y0 - Related Products
More >>
2518061017Y0 Fair-Rite Products Corp., 1 Ferrite Bead 1806 (4516 Metric) 400mA 300mOhm, View