2506036007Z0
2506036007Z0
Part Number2506036007Z0
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0603 (1608 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
2506036007Z0 - Product Attributes
Categories Filters / Ferrite Beads and Chips
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerFair-Rite Products Corp.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines1
Current Rating (Max)450mA
DC Resistance (DCR) (Max)250mOhm
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)