22R226MC
22R226MC
Part Number22R226MC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
22R226MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerMurata Power Solutions Inc.
Series2200RM
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance22mH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)44mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)82.5Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.311" (7.90mm)
22R226MC - Related Products
More >>
22R226MC Murata Power Solutions Inc., 22mH Unshielded Wirewound Inductor 44mA 82.5Ohm Max Nonstandard, 2200RM View