22R103MC
22R103MC
Part Number22R103MC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
22R103MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerMurata Power Solutions Inc.
Series2200RM
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)2.52A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)50mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.311" (7.90mm)