1812R-564J
1812R-564J
Part Number1812R-564J
Detailed Description
1812R-564J - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance560µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)82mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)30Ohm Max
Q @ Freq30 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant3MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test790kHz
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)