1812R-392J
1812R-392J
Part Number1812R-392J
Detailed Description
1812R-392J - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)472mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)900mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant40MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test7.9MHz
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)