177CDMCCDS-150MC
177CDMCCDS-150MC
Part Number177CDMCCDS-150MC
Detailed Description
177CDMCCDS-150MC - Product Attributes
Material - CoreMetal
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)12.5A
Current - Saturation17A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)14.7mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)