0512CDMCCDS-3R3MC
0512CDMCCDS-3R3MC
Part Number0512CDMCCDS-3R3MC
Detailed Description
0512CDMCCDS-3R3MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerSumida America Components Inc.
Series0512CDMCC/DS
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreMetal
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.9A
Current - Saturation3.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)107.4mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)