0518CDMCCDS-150MC
0518CDMCCDS-150MC
Part Number0518CDMCCDS-150MC
Detailed Description
0518CDMCCDS-150MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerSumida America Components Inc.
Series0518CDMCC/DS
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreMetal
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.8A
Current - Saturation1.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)260mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Features-
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)