1210R-822J
1210R-822J
Part Number1210R-822J
Detailed Description
1210R-822J - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)305mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant35MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test7.9MHz
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)