1210HS-393EJFS
1210HS-393EJFS
Part Number1210HS-393EJFS
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case1210 (3225 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
1210HS-393EJFS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerDelta Electronics/Components
Series1210HS
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)110mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.9Ohm
Q @ Freq25 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant16MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test2.52MHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)