125CDMCCDS-2R2MC
125CDMCCDS-2R2MC
Part Number125CDMCCDS-2R2MC
Detailed Description
125CDMCCDS-2R2MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
Series125CDMCC/DS
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreMetal
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)20A
Current - Saturation34A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.2mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)