0805CS-220EKTS
0805CS-220EKTS
Part Number0805CS-220EKTS
Detailed Description
0805CS-220EKTS - Product Attributes
Material - CoreCeramic
Inductance22nH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220mOhm
Q @ Freq55 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant2.6GHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test250MHz
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.090" L x 0.071" W (2.29mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)