0420CDMCCDS-R22MC
0420CDMCCDS-R22MC
Part Number0420CDMCCDS-R22MC
Detailed Description
0420CDMCCDS-R22MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
Series0420CDMCC/DS
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreMetal
Inductance220nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)12A
Current - Saturation18A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)6.6mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)